Випуск № 6(18)

Капустник Н. Г. Наукова розробленість проблеми оперативно-розшукової протидії шахрайству, що вчиняється організованою злочинністю

Мета. Метою статті є визначення стану розробок оперативно-розшукової протидії шахрайства, що вчиняється організованими групами. Методика. Методика включає детальний комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу із піднятої проблематики на основі якого робляться обґрунтовані світоглядні висновки та рекомендації щодо розкриття сутності досліджуваних понять. Результати. Проведений аналіз досліджень вчених-юристів присвячених проблематиці протидії шахрайствам різного роду, дозволяє стверджувати, що існує необхідність комплексного дослідження проблематики оперативно-розшукової протидії шахрайству, що вчиняється організованою злочинністю. Наукова новизна. Вперше визначено питання, які потребують наукових розробок, враховуючи проблеми практичної діяльності підрозділів Національної поліції під час протидії шахрайствам, що вчиняються організованими групами. Практична значимість. Аналізуючи наведене та співвідносячи із результатами аналізу емпіричного матеріалу визначено питання, які потребують подальших наукових розробок такі питання.

Ключові слова: наукова розробленість, оперативно-розшукова протидія, шахрайство, організована злочинність.

1.    Kryvenka O.I. «Operatyvno-rozshukova protydiya shakhraystvam cherez merezhu Internet» : avtoref. dys. na zdobuttya nauk. stupenya kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses, kryminalistyka, sudovo-medychna ekspertyza, operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ». KH., 2018. 20 s.

2.    Konstytutsiya Ukrayiny: Ofitsiynyy tekst. Komentar zakonodavstva Ukrayiny pro prava ta svobody lyudyny i hromadyanyna. URL : http://www.uapravo.com/hro/text.php?lan=ukr&id=5346&id_book=5291&id_parent=5349 (data zvernennya: 06.12.2018)

3.    Moshennychestvo v Zakonodatelʹstve Ukrayny. URL : http://www.pozov.com.ua/posts/moshennichestvo.html (data zvernennya: 06.12.2018).

4.    Strelyuka YA.V. «Operatyvno-rozshukova protydiya shakhraystvam pidrozdilamy karnoho rozshuku OVS Ukrayiny» : avtoref. dys. na zdobuttya nauk. stupenya kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses, kryminalistyka, sudovo-medychna ekspertyza, operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ». KH., 2015. 20 s.