Випуск журналу № 1

Фільчаков О. В. Сучасний стан наукової розробленості питання прокурорського нагляду за додержанням законності при проведенні оперативно-розшукових заходів підрозділами кримінальної поліції

Мета. Метою дослідження є визначення стану наукової розробленості питання прокурорського нагляду за додержанням законності при проведенні оперативно-розшукових заходів підрозділами кримінальної поліції; окреслення проблемних питань, що не знайшли свого наукового відображення та визначення перспективних шляхів усунення такої проблеми. Методика. Методика включає детальний комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу із піднятої проблематики на основі якого робляться обґрунтовані світоглядні висновки та рекомендації щодо розкриття сутності досліджуваних понять. Результати. На основі систематизованого матеріалу та аналізуючи наявні наукові праці, маємо на меті звернути увагу наукової спільноти на проблематику прокурорського нагляду за додержанням законності при проведенні оперативно-розшукових заходів підрозділами кримінальної поліції з метою оптимізації такої діяльності, зокрема шляхом проведення комплексного монографічного дослідження, присвяченого окресленій проблематиці. Наукова новизна. У статті проаналізовано як фундаментальні дослідження, так і фрагментарні праці теоретиків та практиків з питань прокурорського нагляду за додержанням законності при проведенні оперативно-розшукових заходів підрозділами кримінальної поліції. Практична значимість. Результати дослідження прямо вказують на недостатню увагу з боку фахівців у сфері ОРД на питання прокурорського нагляду за додержанням законності при проведенні оперативно-розшукових заходів підрозділами кримінальної поліції та необхідності проведення досліджень проблемних питань такої діяльності та визначення шляхів їх усунення.

Ключові слова: прокурорський нагляд, законність, оперативно-розшукові заходи, підрозділи кримінальної поліції.

1.           Bandurka O.M. Operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ. Chastyna I: Pidruchnyk Kharkiv, 2002. 336 c.

2.           Bondarenko YE.V. Prokurorsʹkyy nahlyad za doderzhannyam zakonnosti pry provedenni NSRD pidrozdilamy Natsionalʹnoyi politsiyi Ukrayiny : avtoref. dys. kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses i kryminalistyka; sudova ekspertyza; operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ». Kyyiv, 2018. 20 s.

3.           Nehodchenko O. V. Zabezpechennya prav ta svobod lyudyny orhanamy vnutrishnikh sprav Ukrayiny : monohrafiya. D. : Polihrafist, 2002. 416 s.

4.           Sokolkin V.L. Teoretyko-prykladni zasady prokurorsʹkoho nahlyadu za dotrymannyam zakonnosti pry provadzhenni operatyvno-rozshukovoyi diyalʹnosti orhanamy vnutrishnikh sprav na zaliznychnomu transporti : avtoref. dys. kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses i kryminalistyka; sudova ekspertyza; operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ». Lʹviv, 2013. 20 s.

5.           Fedosova O.V. Zabezpechennya prav i svobod hromadyan v operatyvno-rozshukoviy diyalʹnosti orhaniv vnutrishnikh sprav : avtoref. dys. na zdobuttya nauk. stupenya kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses ta kryminalistyka; sudova ekspertyza, ORD». Dnipropetrovsʹk, 2009 . 20s

6.           Shynkarenko YE.V. Prokurorsʹkyy nahlyad za doderzhannyam zakonnosti pry provedenni nehlasnykh slidchykh (rozshukovykh) diy pidrozdilamy Natsionalʹnoyi politsiyi Ukrayiny : avtoref. dys. kand. yuryd. nauk : spets. 12.00.09 «Kryminalʹnyy protses i kryminalistyka; sudova ekspertyza; operatyvno-rozshukova diyalʹnistʹ». KH.2018. 20 s.