Без категорії

DOI: 10.33098/2078-6670.2019.8.20.120-126 Вівчарук Д. П. Основні засади цивільного права та їх значення

Вівчарук Д. П. Основні засади цивільного права та їх значення

Мета. Метою дослідження є розробка теоретичних положень щодо правового регулювання відносин, які виникають внаслідок застосування принципів цивільного права в Україні. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний, функціональний, системно-структурний, логіко- нормативний. Результати: В процесі дослідження визнано, що принципи цивільного права – це такі засадничі ідеї цивільного права, які визначають зміст і спрямованість його норм та характеризуються системністю, взаємоузгодженістю, загальнообов’язковістю, універсальністю, стабільністю, предметною визначеністю, загальнозначущістю й регулятивністю. Наукова новизна. Дана стаття є системним спеціальним дослідженням, у якому розглядаються проблеми правового регулювання принципів цивільного права в Україні. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано у правотворчій та правозастосовній діяльності.

Ключові слова: принципи, принципи права, принципи цивільного права.

1. Melnychuk, O.S. (1974). Slovnyk inshomovnykh sliv [Dictionary of foreign words edited]. K. (in Ukrainian)

2. Dahl, V.I. (1955). Tolkovyy slovar zhivogo velikorusskogo yazyka [The intelligent dictionary of the living Great Russian language]. M.: Gos. foreign publisher. and nat. words. (in Ukrainian)

3. Kolodiy, A.M. (1998). Pryntsypy prava Ukrainy [Principles of Law of Ukraine]. K: Yurinkom Inter. (in Ukrainian)

4. Kozlov, V.A., Livantsev, K.E. & Denisov, Y. A. (1982). Teoriya gosudarstva i prava [Theory of state and law]. Leningrad: From Leningrad. isue. (in Russian)