DOI: 10.33098/2078-6670.2019.8.20.135-141 Гуменюк Т. І. Проблеми дисциплінарної відповідальності державних службовців

Гуменюк Т. І. Проблеми дисциплінарної відповідальності державних службовців

Мета. Метою статті виступають проблеми юридичного закріплення та застосування дисциплінарної відповідальності відносно державних службовців. Методика. Методика передбачає комплексне дослідження теоретичного та практичного матеріалу з даного питання, а також формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: діалектичний, термінологічний, формально-логічний, системно-функціональний. Результати. У процесі дослідження встановлено, що дисциплінарна відповідальність мала наступні особливості: 1) дисциплінарна відповідальність державних службовців є спеціальною дисциплінарною відповідальністю. Її спеціальний характер обумовлений, по-перше, особливою категорією працівників – статусом державного службовця, по-друге – специфікою дисциплінарних стягнень, а по-третє – особливим порядком їх застосування; 2) на даному етапі правового регулювання до державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення: зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади державної служби Наукова новизна. За результатами дослідження встановлено, що дисциплінарна відповідальність державних службовців на сучасному етапі потребує змін у частині закріплення дисциплінарних стягнень майнового характеру. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано для удосконалення трудового законодавства України у частині дисциплінарної відповідальності державних службовців.

Ключові слова: відповідальність, юридична відповідальність, дисциплінарна відповідальність, загальна дисциплінарна відповідальність, спеціальна дисциплінарна відповідальність, дисциплінарна відповідальність державних службовців, дисциплінарне стягнення, державна служба.

1. Alferova, T. (2018). Deiaki pytannia dystsyplinarnoi vidpovidalnosti derzhavnykh sluzhbovtsiv [Some issues of the disciplinary liability of public servants]. Publichna sluzhba i administratyvne sudochynstvo: zdobutky i vyklyky: Zbirnyk materialiv I Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii (m. Kyiv, 5–6 lypnia 2018 roku). M.: Publishing House “Dakor”, pp. 8-11. (in Ukrainian)

2. Belikova, S. (2018). Shchodo pytannia dystsyplinarnoi vidpovidalnosti derzhavnoho vykonavtsia yak publichnoho sluzhbovtsia [On the issue of disciplinary responsibility of a state executor as a public servant]. Publichna sluzhba i administratyvne sudochynstvo: zdobutky i vyklyky: Zbirnyk materialiv I Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii (m. Kyiv, 5–6 lypnia 2018 roku). K.: Publishing House “Dakor”, рр. 36-39. (in Ukrainian)

3. Neselevskaya, A. A. (2018). Zarubizhnyi dosvid pravovoho rehuliuvannia dystsyplinarnoi vidpovidalnosti derzhavnykh sluzhbovtsiv ta napriamy yoho implementatsii v Ukraini [Foreign experience in the legal regulation of the disciplinary responsibility of civil servants and the direction of its implementation in Ukraine]. Vcheni zapysky Tavriiskoho natsionalnoho universytetu imeni V. I. Vernadskoho. Seriia : Yurydychni nauky.Vol. 29 (68), 3, 68-73. (in Ukrainian)

4. Neselevskaya, A. A. (2018). Problemy vdoskonalennia trudovoi dystsypliny cherez pryzmu reformy derzhavnoi sluzhby [Problems of improving labor discipline through the prism of public service reform]. Pidpryiemnytstvo, hospodarstvo i pravo, 5, 96-101. (in Ukrainian)