DOI: 10.33098/2078-6670.2019.8.20.151-159 Острогляд О. В. Повноваження адвоката, щодо дослідження доказів в суді апеляційної інстанції

Мета. Метою роботи є розглянути проблемні аспекти участі адвоката в дослідженні доказів в суді апеляційної інстанції, щодо порядку дослідження, можливостей подачі нових доказів, участі в експертній діяльності тощо. Визначити методичні особливості діяльності адвоката в доказовій діяльності, що обумовлені цією стадією кримінального процесу. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний, логіко-семантичний, системно-структурний, логіконормативний, порівняльний. Результати: в процесі проведеного дослідження визначено, що дослідження доказів в суді апеляційної інстанції має особливості в порівняння з судом першої інстанції. На основі порівняльного дослідження визначено, що такі особливості зумовлені наявною апеляційною скаргою, що обмежує коло обставин, що досліджуються, а також тим, як сторона впливає тактично на процес дослідження доказів. Наукова новизна. В процесі дослідження встановлено, що тактика дослідження доказів в суді апеляційної інстанції залежить від того, хто є ініціатором початку провадження. Особливості ж проведення окремих судових дій залежать від тих меж, які встановлені апеляційною скаргою. Практична значимість. Результати дослідження можуть бути використані в правозастосовчій практиці норм Кримінального процесуального кодексу, щодо діяльності захисника при перегляді судових рішень апеляційним судом.

Ключові слова: адвокат, захист, суд, апеляційний суд, апеляційна інстанція, докази, процес доказування.

1. Ginzburg, G. (1964). Metodika zashchity v sudebnom sledstvii [Methods of defense in a judicial investigation]. Sovetskaya yustitsiya, 5, 20-22. (in Russian)
  2. Holovkov, V. L. (2005). Criminal Appeals in the Russian Federation: PhD  diss. M.: RHB. (in Russian)
  3. Gofshteyn, M. (1981). Dopros svideteley zashchitoy v sudebnom zasedanii [Interrogation of witnesses by the defense at the hearing]. Sovetskaya yustitsiya, 5, 17-19. (in Russian)
  4. Diner, A. A., Martynyakhin, L. F., Senin, N. N. (2003). Apellyatsionnoe proizvodstvo v rossiyskom ugolovnom protsesse [Appeal proceedings in the Russian criminal trial]. M.: Yurist. (in Russian)