Дан А.В. Причини та умови використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом в Україні

З урахуванням предметного (за сферою детермінування) підходу до класифікації причин та умов використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом в Україні, спираючись на наявні матеріали кримінальних проваджень та обвинувальних вироків, виокремлено такі основні групи детермінант досліджуваних злочинів, як: 1) соціально-економічні; 2) соціально-культурні; 3) організаційно-управлінські; 4) технічні; 5) нормативно-правові; 6) соціально-психологічні. Наголошено, що виокремлення вищезазначених детермінант становить не лише теоретичний, а і практичний інтерес, адже дає можливість розмежувати напрями запобіжної діяльності
загальних та спеціальних суб’єктів запобігання використанню малолітньої дитини для заняття жебрацтвом в Україні.
Ключові слова: детермінація, причини та умови, кримінологічна характеристика, малолітня дитина, заняття жебрацтвом.

1.  В  Україні  зростає  кількість  безпритульних  неповнолітніх  //  Сьогодні  >  Головна  >  Новини України.  URL:  https://ukr.segodnya.ua/ukraine/v-ukraine-rastet-chislo-besprizornyh-nesovershennoletnih-720911.html (дата звернення: 21.04.2018).

2.  Запорожець Р. А. Запобігання шахрайству у сфері іпотечного кредитування: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.08. Київ, 2017. 288 с.

3.  Калачев Э. В., Клинков Г. Я. Организация борьбы с бродяжничеством и попрошайничеством на объектах железнодорожного транспорта: учеб. пособ. Москва, 1979. 32 с.

4.  Лиходей О. А. Девиантное поведение и социальный контроль: на примере бродяжничества и попрошайничества в России: дис. … д-ра социол. наук: 22.00.04. Санкт-Петербург, 2006. 374 с.

5.  Максимів І. І.  Психологічна  характеристика  об’єктивних  причин  втягнення  дитини  у жебрацтво. Право і суспільство. 2015. № 2. С. 229–235.

6.  Маслоу А. Г.  Мотивация  и  личность  /  пер.  с  англ.  А. М. Татлыбаевой.  Санкт-Петербург: Евразия, 1999. 478 с.

7.  На  Хмельниччині  горе-мати  продала  4-річного  хлопчика  в  жебраки.  URL: https://tsn.ua/ukrayina/na-hmelnichchini-gore-mati-prodala-4-richnogo-hlopchika-v-zhebraki-1111035.html (дата звернення: 20.02.2018).

8.  Паламар Л.  Усунення  умов,  що  сприяють  учиненню  злочинів,  пов’язаних  із  незаконним отриманням банківських кредитів. Підприємництво. господарство і право. 2011. № 3. С. 106–109.

9.  Про  внесення  змін  до  деяких  законодавчих  актів  України  щодо  забезпечення  виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених: Закон України від 07.09.2016 р. № 1492-VIII. Відомості Верховної Ради України. 2016. № 43. Ст. 736. 10. Про  органи  і  служби  у  справах  дітей  та  спеціальні  установи  для  дітей:  Закон  України  від 24.01.1995 р. № 20/95-ВР. Відомості Верховної Ради України. 1995. № 6. Ст. 35.