Стратонов В. М., Чесакова М. С. Тактика проведення слідчого експерименту в умовах протидії розслідуванню злочинів

У статті розглядаються тактичні особливості проведення слідчого експерименту в умовах  протидії розслідуванню злочинів. Проаналізовано різні підходи до визначення сутності та значення  даної слідчої дії. Визначено основні етапи слідчого експерименту та особливості підготовки до  проведення вказаної слідчої дії.  Авторами  запропоновано  тактичні  підходи  подолання  протидії  розслідуванню злочинів в процесі проведення слідчого експерименту.

Ключові  слова:  протидія  розслідуванню  злочинів,  тактика  слідчого  експерименту,  слідчі  (розшукові) дії, фактичні дані, слідчий експеримент, подолання протидії розслідуванню злочинів.

1.  Афонін Д.С. Особливості тактики проведення слідчого експерименту та роль спеціаліста під час  розслідування  злочинів,  пов’язаних  з  порушенням  правил  безпеки  руху  та  експлуатації залізничного транспорту / Д.С. Афонін // Криміналістичний вісник : наук-практ.зб. – К., 2013. – №2(20). – С. 123–127.

2.  Балицький Т.М. Слідчий експеримент в системі слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні  України  :  дис.  канд.  юрид.  наук  :  спец.  12.00.09.  «кримінальний  процес  та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність». Ірпінь, 2015. – 219 с.

3.  Белкин Р.С., Белкин А.Р. Эксперимент в уголовном судопроизводстве : метод. пособие. – М. : Издательская группа «ИНФРА-М–НОРМА», 1997. –160 с.

4.  Заяць Д.Д. Ситуаційний підхід до тактики перевірки показань на місці: автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. юрид. наук: спец. 12.00.09 «кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність». Харків, 2005. 20 с.

5.  Ищенко  П.П.  Специалист  в  следственных  действиях  (уголовно-процессуальные  и криминалистические аспекты). М. : Юрид.лит., 1990. – 158 с.

6.  Коміссарчук Ю.А. Підстави та процесуальний порядок проведення слідчого експерименту // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. –2014. – Вип. 3. – С. 248-260.

7.  Прийняття  процесуальних  рішень  та  проведення  слідчих  дій:  навчальний  посібник  / В.П. Горбачев, Л.І. Шаповалова, А.О. Шульга та ін..; за ред. В.П. Горбачева. – Донецьк: ДЮІ ЛДУВС, 2012. – 364 с.

8.  Салтевський М.В. Криміналістика (у сучасному викладі): Підручник. – К.: Кондор, 2005. – 588 с.

9.  Стахівський С.М. Слідчі дії як основні засоби збирання доказів: науково-практичний посібник / С.М. Стахівський. – К.: Атіка, 2009. – 64 с.

10. Стратонов В.М. Гевко В.В. Відтворення обстановки і обставин події: проблемні питання. Право України – 2000. – №4 – С.79-80.

11. Стратонов  В.М.  Відтворення  обстановки  та  обставин  події  як  метод  пізнання  під  час розслідування  злочину:  автореф.дис.на  здоб.наук.ступ.канд.юрид.наук:  спец.12.00.09 «кримінальний  процес  та  криміналістика;  судова  експертиза;  оперативно-розшукова діяльність». – Харків, 2001. – 14 с.

12. Стратонов В.М. Пізнавальні можливості слідчого експерименту та перевірки показань. Вісник Запорізького юридичного інституту. – 2000. – № 2 – С.191-199.

13. Чаплинська Ю.А. Слідчий експеримент (організаційний аспект) // Криміналістичний вісник. 2013. – № 1. – С. 43-48

14. Чаплинська Ю. А. Проблемні питання слідчого експерименту // Право і суспільство. – 2014. –№1. – С. 249–254.