Випуск журналу № 2

Поліщук Л. К. Стиль сецесія в контексті розвитку архітектури міста Станиславова 1920 – 1930 рр

У процесі дослідження еволюції архітектурних форм 1920–1930-х рр. на прикладі архітектури міста Станиславова (Івано-Франківська) виявлено джерела її формування, архітектурні впливи, особливості внутрішніх стилістичних розгалужень, стильові тенденції. Станиславівська архітектура 1920–1930 рр. представлена як перехідний період від архітектури сецесії до конструктивізму (функціоналізму), як етап конструктивістського перетворення сецесії.

Ключові слова: сецесія, романтичний напрям, раціоналістичний напрям, модернізований неокласицизм, садибний стиль, ар деко, народно-романтичні тенденції, раціоналізм, конструктивізм.