Випуск № 6(18)

DOI: 10.33098/2078-6670.2018.6.18.193-197 Шведова Г. Л. Загальносоціальне запобігання корупційним передумовам поширення торгівлі людьми

Мета. Метою роботи є проаналізувати явище корупції як фактору поширення торгівлі людьми, виявити їх взаємозв’язок й взаємообумовленість, з’ясувати найбільш ефективні заходи загальносоціального запобігання корупційним передумовам поширення торгівлі людьми. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний, логіко-семантичний, функціональний, системно-структурний, логіко-нормативний. Результати: в процесі дослідження визнано, щоторгівля людьми – це злочин, який грубо порушує закріплені та гарантовані Конституцією України права на свободу, честь і гідність людини. Незважаючи на зростаючі зусилля з розслідування кримінальних проваджень, переслідування та осуду осіб, причетних до торгівлі людьми, більшість засуджених торговців людьми в Україні уникають тюремного ув’язнення в зв’язку з високим рівнем корупції в країні, що вимагає визначення відповідних заходів загальносоціального запобігання цьому явищу. Наукова новизна. В процесі дослідження встановлено, що оновлення теоретико-методологічної моделі загальносоціального запобігання корупційним передумовам поширення торгівлі людьми має відбуватися на засадах культурологічної концепції запобігання злочинності, де радикальним засобом виступає формування соціальної культури громадян. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано у правотворчій та правозастосовній діяльності під час розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та корупцією.

Ключові слова: загальносоціальне запобігання, корупція, торгівля людьми, соціальна культура, культурологічна концепція протидії злочинності.

1. Zhuravskyi, V. S., Mykhalchenko, M. I. and Mykhalchenko, O. M. (2007), Koruptsiia v Ukraini – ne polityca [The corruption in Ukraine – is not a politics], Feniks, Kyiv, Ukraine (In Ukrainian)
  2. Pidhorodynskyi, V.M. (2005), Responsibility for human trafficking by Criminal Law of Ukraine, Abstract of Ph.D. dissertation, criminal law and criminology; criminal enforcement law, Odessa National Law Academy, Odessa, Ukraine (In Ukrainian)
  3. Safonenko, A. O. (2004), Anti-corruption policy in conditions of Ukrainian community transformation, Ph.D. Thesis, Jurisprudence, Kyiv National Taras Shevchenko Univerity, Kyiv, Ukraine (In Ukrainian)
  4. The official site of The Ministry of Social Policy of Ukraine (2017), “Ukraine has made a significant progress in combating against human trafficking in the last years and has advanced on the higher level in country ranking of US State Department”, available at: http://www.msp.gov.ua/news/13524.html?PrintVersion. (In Ukrainian)
  5. The official site of web-based media VOA (2016), “Ukraine: US State Department report on human trafficking”, available at: https://ukrainian.voanews.com/a/us-ukraine-human-trafficking/3398912.html (In Ukrainian)

6. The official site of web-based media VOA (2011), “Why human trafficking is still a serious problem and how to deal with it?”, available at: https://ukrainian.voanews.com/a/human-trafficking-11-04-2011-133248733/245490.html (In Ukrainian).