DOI: 10.33098/2078-6670.10.22.164-168 Шевчук Л. В. ПРЕДСТАВНИК, ЯК ТРЕТЯ ОСОБА У ШЛЮБНОМУ ДОГОВОРІ

Шевчук Л. В. ПРЕДСТАВНИК, ЯК ТРЕТЯ ОСОБА У ШЛЮБНОМУ ДОГОВОРІ

Мета. Метою даної статті є висвітлення переваг представника у шлюбному договорі, аналіз бачення фахівцями, науковцями щодо можливості залучення представника, як третьої сторони шлюбного договору у правовій площині сьогодення, розгляд питання про суб’єктний склад осіб, які мають право на здійснення такого правочину, як шлюбний договір, потреба в імплементації певних базових положень законодавства європейських країн у національне. Методика. Методика включає проведення аналізу, узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу. В процесі дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: системно-структурний, порівняльний. Результати. В процесі зробленого дослідження, розглянуто суттєві практичні переваги представника, як третьої особи у шлюбному договорі, що проявляються у мобільності процесу виконання тих умов, які із-за певних обставин (хвороба, робота, зайнятість і інше) унеможливлюють виконання сторонами свого обов’язку, що безумовно є немаловажним фактором для кожної окремої ситуації.

Дані обставини слугують підставою для внесення змін, шляхом доповнень до правових норм сімейного законодавства. Наукова новизна. Європейський світ щоразу підносить новизну на горизонті правового поля і, власне, такий нормативний документ, як шлюбний договір, для громадян України не став винятком. Укладення шлюбних договорів є ще сумнівним явищем для пересічного українця, певною новизною західного світу. Все, що пов’язане з поняттям “шлюбний договір” є недостатньо вивченим і  є підставою для подальших досліджень. Та, зокрема, дослідження такої складової шлюбного договору, як представник, що є певним функціональним, виконавчим важелем сторін, що в законодавстві Країн заходу виступає, як третя сторона. Практична значимість. Результати дослідження, висновки, можуть бути застосовані чи взяті до уваги в правозастосовній практиці в сфері сімейного законодавства.

Ключові слова. Шлюбний договір, представник, умови шлюбного договору.

1. Kiriushyn A. A. Ukladaty shliubnyi dohovir cherez predstavnyka nezakonno (VS/KTsS № 757/10715/17-ts vid 25.09.2019) (in Ukrainian)
  2. Civil Code of Ukraine. (2003 June 19). № 980-IV. Retrieved from: https://protocol.ua/ua/vs_ktss_ukladati/. (in Ukrainian)
  3. Problems of realization of the rights to the conclusion and termination of the marriage contract: Counselor. Ukrainian legal portal. Retrieved from: http://radnuk.info/statti/567-simeine/15379-2011-01-23-02-20-24.html. (in Ukrainian)
  4. Zhilinkova, I. (2011). Osoblyvosti zakonodavchykh konstruktsii simeino-pravovykh dohovoriv [Peculiarities of legislative constructions of family-legal agreements]. Bulletin of the Academy of Legal Sciences of Ukraine, 1(64), 85-94. Retrieved from: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vapny_2011_1_9. (in Ukrainian)