DOI: 10.33098/2078-6670.2021.11.23.97-104. Хомишин І. Ю. Перспективи правового регулювання спрощеного провадження у адміністративних справах

Мета. Метою дослідження є аналіз перспектив правового регулювання спрощеного провадження в адміністративних справах відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України. Методика. Дослідження базується на комплексному аналізі та узагальненні наявного практичного, науково-теоретичного матеріалу та формуванні відповідних висновків та пропозицій. У дослідженні використовувались такі методи наукового пізнання: діалектичний, системно-структурний, термінологічний, системно-функціональний, історичний, нормативно-догматичний, метод узагальнення. Результати. Дослідження досліджує історичний аспект розвитку законодавства щодо спрощеного провадження, у тому числі в адміністративних справах. Встановлено, що певна категорія справ може розглядатися у рамках спрощеного провадження без усного слухання шляхом вивчення письмових доказів. Спрощене провадження це диференційоване провадження, що містить ряд винятків з адміністративно-процесуальної форми. Спрощене провадження в адміністративних справах розрізняють не залежно від особливих категорій адміністративних справ, а з урахуванням особливих обставин і дозволяє застосовувати у випадках, визначених законом, більш просту процедуру судового розгляду. Чинне законодавство щодо застосування норм про спрощений порядок судочинства вимагає вдосконалення з метою забезпечення ефективного впровадження процесуальних гарантій учасників, дотримання принципів законності та справедливості при розгляді та вирішенні адміністративних справ. Наукова новизна. Встановлено, що формування спрощеного судочинства спрямоване на забезпечення ефективного здійснення процесуальних гарантій учасників, дотримання принципів законності та справедливості при розгляді та вирішенні адміністративних справ. Практичне значення полягає у можливості використання матеріалів у законодавчій діяльності, у судовій практиці, у навчальному процесі при вивченні адміністративного судочинства.

Ключові слова: спрощене провадження, адміністративна справа, письмові докази, скорочення строків вирішення спору, адміністративне провадження.

1. Kovaliv M. V., Yesimov, S. S. (2017). Administratyvne sudochynstvo yak forma zdiysnennya sudovoyi vlady [Administrative proceedings as a form of exercising judicial power]. Naukovi zapysky Lʹvivsʹkoho universytetu biznesu ta prava. Seriya yurydychna, 18, 31-35. (in Ukrainian)

2. Code of Administrative Procedure of Ukraine: Law of Ukraine № 2747-IV (2005, July 6). Retrieved from: URL. https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/2747-15 (in Ukrainian)

3. Kuznyetsov, D. V. (2017). Reduced proceedings in the administrative procedure of Ukraine: PhD diss. Dnipro. 216 p. (in Ukrainian)

4. Kovaliv, M. V., Havrylʹtsiv, М. Т., Stakhura, I. B. (2014). Administratyvne sudochynstvo: navchalʹnyy posibnyk [Administrative proceedings: a textbook]. Lʹviv: Lʹvivsʹkyy derzhavnyy universytet vnutrishnikh sprav. 596. (in Ukrainian)