Випуск журналу № 3

Жукевич І. В. Динаміка явних та неявних принципів права у цивільному судочинстві України

Шляхом порівняльного аналізу досліджується динаміка явних та неявних принципів права у цивільному судочинстві України за ЦПК України (Цивільним процесуальним кодексом України) 1963 р. та ЦПК України 2004 р. Проаналізовано змістовні зміни принципів, які закріплено в нормах ЦПК України (явні принципи права) та необхідність закріплення принципів, які застосовуються у судовій практиці (неявні принципи права). Встановлено колізії норм, у яких виражались і виражаються принципи цивільного судочинства.

Ключові слова: явні принципи права, неявні принципи права, принципи цивільного судочинства, динаміка принципів права.