Випуск журналу № 3

Луцький І. М. Християнські засади українського права у програмних документах наддніпрянських та галицьких політичних діячів (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.)

У статті розглядаються християнські засади українського права у програмних документах наддніпрянських та галицьких політичних діячів. Обґрунтовується думка, що людина намагається забезпечити себе всім приємним в умовах дії закону причинності, і тому вона створює імперії. Проте, протиборство імперій великою мірою зменшує її шанси на здійснення свого призначення. Найменший ризик поразки завжди призводить до того, що частина членів однієї імперії таємно або явно переходить на бік іншої, більш щасливої, створюючи свої спільні осередки задля швидшого влиття у насичений рух суспільних мас шляхом утворення товариств та братств, обєднаних спільною метою.

Ключові слова: християнський соціалізм, Кирило-Мефодіївське товариство, Наукове  товариство ім. Т. Шевченка,  М. Драгоманов, М. Грушевський, політична ідеологія.