DOI: 10.33098/2078-6670.2019.7.19.157-164 Піцик Х. З. ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ЗАХИСТУ ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК

Піцик Х. З. ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ЗАХИСТУ ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК

Мета. Метою роботи є проаналізувати підстави та порядок захисту торговельних марок, виявити їх взаємозв’язок й взаємообумовленість, з’ясувати найбільш ефективні заходи запобігання правопорушенням щодо торговельних марок. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний,  функціональний, системно-структурний, логіко- нормативний. Результати: В процесі дослідження визнано, що господарське правопорушення щодо торговельної марки — це протиправна дія суб’єкта господарювання, яка не відповідає вимогам законодавства у галузі права інтелектуальної власності, конкурентного законодавства та чесним звичаям. Наукова новизна. В процесі дослідження встановлено, що підставою захисту прав на торговельну марку є правопорушення, передбачені чинним законодавством. Порушення права на торговельну марку за галузевими ознаками є господарськими правопорушеннями. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано у правотворчій та правозастосовній діяльності під час розгляду господарського правопорушення щодо торговельної марки.

Ключові слова: торговельна марка, господарське правопорушення, захист торговельних марок, види правопорушень щодо торговельних марок.

1. Alekseev S. S. The mystery of law. Ego understanding, purpose, social Value  Resume with claim.  M .: NORMA., 2001. 176 p.
  2. Alekseev S. S. Line of Law. M .: Statute., 2006. 460 p. ( Institute private law).
  3. Bratus S. N. Legal responsibility and legality. M., 1963. 215 p.
  4. Vershinin A. P. Choice fashion protection civil rights. S. Petersburg , 2000. 144 p.
  5. Hrazhdanskoe Law: Textbook / [  P. Sergeeva and K. Tolstoy ]. Ch. II.  Moscow: Prospect, 1997. 784 p.
  6. Iolkin I. O. International procedures registration commodity signs under the Madrid International Agreement registration signs and the Council Regulation (EC) on the trademark of the community. Visnyk Academy Advocacy Of Ukraine. 2006.  No. 1 (5). p. 71-76.
  7. Kokhanovskaya O. V. Theoretical Problems of Information Relations in Civil Law: Monograph. K.: Publishing and printing center “Kiev University”, 2006. 463 p.
  8. Melnichenko O. I. Instruments competitive Politics . Competition. Bulletin of the Antimonopoly Committee of Ukraine. 2003.  No. 3. p. 34.
  9. Romovskaya Z. B. Protection in the Soviet Union family law. Lviv, 1985. 180 p.
  10. Shevchenko A. C. Refund harm, prychynennoho legitimate actions. Vladivostok, 1989.  124 p.