Зварич Р. В. Процес формування та реалізації регулятивної функції капіталістичного права

У статті розглянуто особливості регулятивної функції капіталістичного типу права. Досліджено основні етапи становлення капіталістичного права та еволюцію його регулятивної функції. Доведено, що особливістю капіталістичного права було чітке забезпечення регулятивної статичної функції права, яка була покликана вплинути на суспільні відносини шляхом безпосереднього закріплення їх стану в нормах права. Тобто, відбувався зворотній процес впливу суспільства на процес правотворення. Визначено зміст та роль регулятивної функції капіталістичного права в механізмі закріплення правового статусу особи та правового регулювання суспільних відносин тогочасного періоду.

Ключові слова: типологізація права, капіталістичне право, регулятивна функція права, держава капіталістичного типу.

1.         Алексеев С. С. Линия права / С. С. Алексеев. –М. : Статут, 2006. – 461 с.

2.         Берман Г.Дж. Западня традиция права: эпохаформирования [Текст] / Г.Дж. Берман; пер. с англ. – 2-е изд. – М.: Изд-воМГУ; Издательскаягруппа ИНФРА-М; НОРМА, 1998. – 624 с.

3.         Беседкина Н.И. Место и роль категорииразумности в системечастноправовогорегулирования / Н.И.  Беседкина // Правовая инициатива. – № 3/2015. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: HTTP://49E.RU/RU/2015/3/18

4.         Волосатова Л.В. Принцип разумности в реализации субъективных гражданских прав /  Л.В. Волосатова // Дисс… канд. юрид. наук. . – М., 2005. – 195 с.

5.         Луцький А. Екзистенціалистський підхід до правової ідеології / А. Луцький // Jurna luljuridic national : Teorieşi Practică. Международный научно-практический правовой журнал. – Республика Молдова, 2015. – № 2(12). – С. 11–15.

6.         Мелехин А.В.  Буржуазное (капиталистическое) государство / А.В.  Мелехин. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.blog.servitutis.ru/?p=183

7.         Сигалов К.Е. Идейно-ценностные основы формирования западноевропейского права [Текст] / К. Е. Сигалов // Пространство и время. – 2015. – № 2. – С. 24 – 32. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  https://cyberleninka.ru/article/v/ideyno-tsennostnye-osnovy-formirovaniya-zapadnoevropeyskogo-prava

8.         Тарадаева А.В. Финансовая система Российской Федерации: состояние, тенденции и перспективы / А.В. Тарадаева, И.В.  Усков . – М., 2015. – 125 с.

9.         Хантингтон С. Столкновение цивилизаций / С. Хантингтон; Пер. с англ. Т. Велимеева. Ю. Новикова. –  М: ООО «Издательство АСТ», 2003. – 603.