DOI: 10.33098/2078-6670.2021.12.24.147-153 Піцик Х. З. Правове регулювання речових прав на чуже майно за кордоном

Піцик Х. З. Правове регулювання речових прав на чуже майно за кордоном

Мета. Метою роботи є проаналізувати підстави та порядок виникнення речових прав на чуже майно за кордоном, виявити їх взаємозв’язок й взаємообумовленість. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний,  функціональний, системно-структурний, логіко-нормативний. Результати: В процесі дослідження визнано, що речові права на чуже майно є надійним правовим засобом для задоволення потреби у використанні чужої речі. Наукова новизна. В процесі дослідження встановлено, що спільними характеристиками інституту обмежених речових прав на чужі речі за кордоном  є те, що  суб’єктами прав на чуже майно можуть бути ті особи, які можуть бути суб’єктами цивільних прав, перш за все, будь-які фізичні та юридичні особи. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано у правотворчій та правозастосовній діяльності.

Ключові слова: речові права на чуже майно, емфітевзис, суперфіцій, сервітут.

1. Azimov, C. N. (2000). Tsyvilne pravo Ukrainy [Civil law of Ukraine]. H.: Pravo, 365 p. (in Ukrainian)

2. Dyakovych, M. M. (2016). Dohovir yak pidstava nabuttia superfitsiiu [Contract as a basis for acquiring superficies]. Chasopys Kyivskoho universytetu prava, 4, pp. 143–145. (in Ukrainian)

3. Bilousov, Y. V. (2004). Tsyvilne pravo Ukrainy [Civil Law of Ukraine]. K.: Nauk. opinion: Precedent, 452 p. (in Ukrainian)

4. Blazhivska, O. E. (2020). Novely rechovoho, zoboviazalnoho ta spadkovoho prava v Pravakh, za yakymy sudytsia malorosiiskyi narod [Novels of property, obligation and inheritance law in the Rights of the Little Russian people]. Naukovi zapysky Instytutu zakonodavstva Verkhovnoi Rady Ukrainy, 1, pp. 25-30. (in Ukrainian)