Без категорії

Волковецька С.В. Правове виховання молоді як необхідна умова української демократії

В статті досліджуєтьсянеобхідність правового виховання української молоді, яке розглядається, як необхідна умова реальної демократії та розбудови успішної української держави. Обгрунтовується стосовно України положення, відоме з римського права, про те, щосправжня демократіядосягається шляхом виконання законів. Розглядаються новітні форми викладання правових дисциплін та організації навчального процесу. Наголошується на наявності тісного зв’язку між патріотичним та правовим вихованням молоді, які тісно переплітаються та доповнюють одне одного.

Ключові слова: правове вихованнямолоді,патріотизм,дотриманнязаконності, римське право, громадянське суспільство.

1.         Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 затверджена Указом Президента України № 68 від 26 лютого 2016 р.

2.         Габермас Ю. Структурні перетворення у сфері відкритості: дослідження категорії ’’громадянське суспільство’’/ Ю.Габермас. – Львів: Літопис, 2000. – С.318.

3.         Голосніченко І. Правосвідомість і правова культура у розбудові української держави // Право України . – 2005. – № 4. – С.25

4.         Горбунов Л. Роль правової освіти в утвердженні верховенства права// Право України . – 2006. – № 4. – С.154.

5.         Мартинюк Т. Розвиток поняття правосвідомості в період трансформації українського суспільства // Право України . – 2007. – № 2. – С.26-31.

6.         Солошенко В. Історичний досвід становлення інститутів громадянського суспільства в країнах Європи. //Збірник наукових праць. [за заг. ред. А.І.Кудряченка].- К.:Фоліант.2012.- С. 209-215.

7.         Волковецька С. В. Правові аспекти реформування освіти в Україні в контексті євроінтеграції. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції:// «Розвиток соціальних комунікацій та правове регулювання модернізації освіти в контексті євроінтеграції України» (20-22.05.2015 р.)//– Івано-Франківськ, 2015. – С. 141-146.

8.         Волковецька С. В. Вплив інформаційних технологій на стан правосвідомості громадян в Україні Надвірна-Яремче,-2016 р. – С.15-17Матеріали проблемно-науковоїміж галузевої конференції «Юриспруденція та проблеми інформаційного суспільства» (ЮПІС-2016) 25-27 травня 2016 р.

9.         Волковецька С. В. Деякі аспекти формування правової культури студентів Внутрішньоуніверситетська науково-методична конференція»Філософські та правові аспекти формування гуманітарно-комунікативної культури фахівців нафтогазової галузі»24 травня 2016 р. ІФНТУНГ Івано-Франківськ, 2016 р. – С. 10-11

10. Волковецька С. В. Правове виховання молоді в дусі патріотизму – необхідна умова успішної української державності. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції:// «Загально-філософські, психологічні та юридичні проблеми у здійсненні правової допомоги населенню України» (25-26.05.2017 р.) м. Івано-Франківськ, 2017 р. – С. 62-68.