Випуск журналу № 4

Гараніна Г. Г., Васильєв О. В. Організаційно-правовий аспект регулювання трудової маятникової міграції населення в Прикарпатті

У статті розглядається специфіка трудової маятникової міграції населення у Прикарпатті та впливи на неї соціально-економічних трансформацій українського суспільства. Акцентується увага на змінах внутрішніх міграційних потоків за роки незалежності, порівнюється загальна тенденція в Україні з ситуацією, яка склалась у Прикарпатті. Окрім того, у статті наведені дані результатів пілотажного опитування серед студентської молоді заочної форми навчання університету стосовно її мотивації на міграцію та подаються організаційно-правові аспекти її регулювання.

Ключові слова: міграція, маятникова трудова міграція, організаційно-правове регулювання міграційних процесів, державна міграційна політика.