Випуск журналу № 3

Богданова О. О. Окремі аспекти оподаткування сільськогосподарських підприємств

У статті розглядаються позитивні та негативні наслідки доцільності запровадження спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських підприємств. Особлива увага приділяється аналізу причин нестійкої динаміки надходжень від сплати сільськогосподарськими підприємствами фіксованого сільськогосподарського податку, який повинен би стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. На підставі проведеного дослідження запропоновані шляхи щодо удосконалення існуючої системи оподаткування для аграріїв.

Ключові слова: суб’єкти підприємницької діяльності, сільськогосподарське підприємство, податки, спеціальний режим оподаткування, податковий механізм аграрного підприємництва, податок на додану вартість, фіксований сільськогосподарський податок, земельний податок,  бюджетні дотації.